ЭНЕРГИЯ ӨНДІРУШІ ҰЙЫМДАРДАҒЫ БИЗНЕС-ПРОЦЕСТЕРДІҢ ЕРЕКШЕЛІКТЕРІ МЕН МАҢЫЗЫ

Айнаканова Б.А. , Қосымбаева Ш. И. , Казкенова А.С.

С. Сейфуллина, қазақ агротехникалық зерттеу университеті С. Сейфуллина,

Астана, Қазақстан

Ш. Есенов Атындағы Каспий технология және инжиниринг Университеті,

Актау, Казакстан

nbsp;

Аңдатпа. Мақала энергия өндіруші ұйымдардағы бизнес-процестердің ерекшеліктері мен маңыздылығына арналған. Жаһандану және тұрақты даму жағдайында бизнес-процестерді тиімді басқару бәсекеге қабілеттіліктің негізгі факторына айналуда. Мақалада энергетика саласындағы бизнес-процестердің негізгі түрлері, оның ішінде өндіріс, тарату және қызмет көрсету процестері талданады. Автоматтандыру және тиімділікті арттыруға және шығындарды азайтуға ықпал ететін инновациялық технологияларды енгізу сияқты оңтайландыру әдістері қарастырылады. Сонымен қатар, тұрақты тәжірибені интеграциялаудың және экологиялық стандарттарды сақтаудың маңыздылығы атап өтілді. Қорытындылай келе, авторлар тиімді бизнес-процестер стратегиялық мақсаттарға жетудің және энергия өндіруші ұйымдардың тұрақты дамуының негізі болып табылатынын атап өтті.

Түйінді сөздер. бизнес, процестер, энергия өндіру, ұйымдастыру, технологиялар